Každý něco děláme. Pracujeme, chodíme do školy. Každý si musíme pamatovat hromadu informací. Co když existuje pomocník?


 

Všichni máme mnoho věcí, které si musíme pamatovat. Čas, různé události a další informace. Děláme si poznámky, fotíme, sdílíme, zjišťujeme si počasí… Doba chytrých telefonů nám toto vše však značně ulehčuje.

Už to bude pár let, co jsem po své dlouhé cestě s různými mobilními systémy našel svého favorita. Ano, každý systém měl něco do sebe, ale kombinace mobilních Windows s těmi na počítači jsem si okamžitě zamiloval. Už v době osmiček to byl systém, který byl nápomocný v mnoha směrech. Živé dlaždice si mě získaly okamžitě. Tím, že zobrazují informace rovnou na ikonách aplikací, ušetří místo na obrazovce a mrknutím oka tak lze zjistit až 20 různých informací. Také jsem si oblíbil sjednocenost prostředí.

1485076_631288893594717_197047377_n

A  ta synchronizace. Ano, funkce, díky které budete mít pocit, že tu pro vás stále v případě potřeby něco je. Najednou jsem měl kontrolu nad všemi svými událostmi. Žádný jiný systém si tak dobře nerozuměl s ostatními zařízeními, jako Windows. Už jsem nemusel vše ručně kopírovat z jednoho zařízení do druhého. Windows sám sesynchronizoval s mým tabletem i telefonem a dokáže si tak vzájemně posílat důležitá data, fotky, kalendář, dokumenty a dokonce i SMS. Najednou se v počítači objevily z telefonu mé kontakty, fotografie a kalendář upozornil na událost vytvořenou v telefonu. Už v tu chvíli mi bylo jasné, že tudy povede má budoucí cesta.

 

Toto skvělé propojení je momentálně i díky jednotnému Windows 10, který běží na všech různých zařízeních a posouvá tak hranici možností ještě dál. Jednotný Store a univerzální aplikace dělají z Windows telefonu malý kapesní počítač. Pocit toho, že máte své důležité soubory stále u sebe v telefonu v počítači a na OneDrive, je k nezaplacení. A skutečně přijde v hod.

 

Jednou jsem jel MHDéčkem prezentovat svou prezentaci. Uvědomil jsem si, že jsem v ní chtěl přidat ještě nějakou informaci. Stačilo vytáhnout telefon, otevřít PowerPoint, poslední prezentace, upravit, vše se automaticky uloží a hotovo. I zdánlivě větší komplikace vyřešena snadno a během několika sekund.

 11

 

Závěrem

Od té doby si prostě nedovedu představit, že bych toto měl změnit. Že bych se měl vrátit k tomu starému, když je tu skvělý pomocník, Windows 10.