Že Nokia telefony už nebudou? Nokia zkrachovala? Samozřejmě že ne! Ve skutečnosti je to jinak a telefony Nokia se budou prodávat a nové vyrábět dál.

Ve skutečnosti mobilní divizi Nokia koupil Microsoft.

 

Microsoft vlastní telefony a v podstatě pod Microsoftem jsou od nynějška i lidé, kteří původně pracovali v Nokii, ale jen ti, co pracovali v mobilní divizi Nokie.

Nokia totiž nevyrábí jen telefony, ale také se stará např. o síťovou infrastrukturu, navigace a mapy Here. A tato část stále patří samotné Nokii. Microsoftu tedy patří jen ta část Nokie, jež vyrábí telefony.

 

Změna loga Nokia na budově starající se o mobilní zařízení, za název Microsoft

nazevmmsnok-.jpg

 

Co to tedy znamená?

Lidé, kteří do nynějška pracovali v Nokii na nových telefonech, na nich budou pracovat i na dále, pod Microsoftem. Telefony, ani jejich kvalita se tím pádem nemění.

Název mobilní divize Nokia se změnila na Microsoft Mobile. Microsoft mobile však není nový název telefonů, ale jen nový název mobilní divize Nokia. (tedy té části firmy, vyrábějící telefony a tablety) 

Microsoft má zakoupená práva na používání značky Nokia na telefonech po dobu 10 let. Název Nokií Lumií se al mění na Microsoft Lumia nebo jednoduše Lumia.

 

msmob.jpg

 

Výhody tohoto spojení Microsoft+Nokia

Když pracovala Nokia na novém telefonu nebo Microsoft na novém systému, museli mít informace o tom, co druhá firma dělá, domluvit se a společně se přizpůsobit. Toto se díky tomu, že bude od nynějška telefony i operační systém v jedné firmě velmi zlepší. Můžeme se dočkat rychlejších vývojů v oblasti telefonů Lumia, ale i ostatních telefonů od Nokia/Microsoft mobile.

 

msnok.jpg